ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

آشنائي با محيط آموزشگاه

در اين بخش از سايت ، سعي كرده ايم شما را با فضاي داخلي و امكانات آموزشگاه آشنا كنيم ، براي ورود به بخش مورد نظر لطفا برروي لينك زير كليك كنيد..

ادامه مطلب

درباره آموزشگاه

آموزشگاه مردانه سپهر با انگيزه خدمت به  جوانان ا و اشاعه فرهنگ بهداشت و آرايش به شكل آكادميك و رسمي در سال 1368 كار خود را آغاز كرد

ادامه مطلب

تماس با آموزشگاه

آدرس : كرج - خيابان دكتر بهشتي (قزوين سابق) – پاساژ آزادي – سمت پاركينگ ( ضلع شرقي ) – طبقه چهارم – پلاك 213

تلفن : 32223340 026

ادامه مطلب

درباره آموزشگاه

 

تاريخچه تأسيس :

آموزشگاه مردانه سپهر با انگيزه خدمت به جامعه انساني و به ويژه جوانان ايران زمين و اشاعه فرهنگ بهداشت و آرايش به شكل آكادميك و رسمي در سال 1368 كار خود را آغاز كرد و با صدور اوليه اجازه نامه از دبير هيئت 5 نفري منتخب وزير در 12 / 4/ 1368 رسما  ً شروع به كار كرد .

در مورخ 25 / 4/ 1369 طبق ضوابط كميسيون فني اتحاديه صنف آرايشگران مردانه تهران مورد قبول قرار گرفته و گواهي رشته آرايشگري مردانه را كسب كرد.

مدير آموزشگاه سپهر- جناب آقاي خدامراد پارسا - در مورخ 25 / 4 /1368 موفق به اخذ گواهي رشته آرايشگري مردانه شده و طبق ضوابط كميسيون فني اتحاديه صنف آرايشگرانه مردانه تهران مورد  قرار گرفت.

آقاي خدامراد پارسا در سال 1339 در نهاوند متولد شد و تحصيلات خود را تا مقطع ديپلم در همان جا به پايان رساند . ايشان به عنوان دومين مؤسس آموزشگاه آرايشگري مردانه در ايران شناخته شده است . وي در سال 1368 گواهينامه مديريت و مربيگري آموزشگاههاي فني و حرفه اي را بدست آورد.

اولين آموزشگاه آرايشگري مردانه توسط آقاي محمود جميعي مدير آموزشگاه آرايشگري مردانه سبوره  در سال 1367 تأسيس گرديد و البته بعدها به دليل تغيير شغل وي اين آموزشگاه تعطيل شد.

بعد از آن آموزشگاه سپهر به عنوان اولين مركز آموزش رسمي آرايشگري مردانه در ايران شناخته شده و كار خود را به طور رسمي آغاز كرد .

 سمت ها :

 / عضو كميسيون تدوين استاندارد رشته  پيرايش مردانه .

/ عضو كميسيون هاي آزمون هاي تأسيس و مربيگري  و كار آموزي سراسر كشور .

/ناظر سازمان آموزش فني و حرفه اي در جشنواره ها و مسابقات بين الملي پيرايش مردانه و داور جشنواره هاي متفاوت كشوري و استاني .

  سازمان آموزش فني و حرفه اي اولين و قويترين آموزش فني و رسمي – دولتي است كه به عنوان متولي آموزش در سراسر كشور محسوب مي گردد .

سازمان آموزش فني و حرفه اي در ساير رشته ها اعم از : صنعتي ، خدماتي ، فني و علمي فعاليت مي كند . علاوه بر اين استانداردها را تدوين كرده و سهم مهمي در اشتغال زايي جوانان داشته است .

سازمان آموزش فني و حرفه اي با توجه به استانداردهاي جهاني و همكاريهاي بين المللي ضمن آموزش جووانان و علاقه مندان چه در مراكز سازمان آموزش فني و حرفه اي و چه در آموزشگا هها و مراكز وابسته به آن علاوه بر آموزش ، در جهت كارآفريني و هدايت نيروهاي متخصص و ورزيده به مؤسسات و كارخانجات صنعتي و خدماتي در سطح جامعه نقش بسزايي داشته و دارد . به طور خلاصه مي توان گفت سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور پرچم دار آموزش و اشتغال زايي و استعداد يابي محسوب مي گردد .

 آموزشگاه آرايش مردانه سپهر : به حق خود را مديون اين سازمان دانسته و تلاش دارد كه به عنوان يك سرباز در سنگر آموزش بتواند نقش خود را به عنوان كارآفرين ايفا كند .

آموزشگاه آرايش مردانه سپهر بر خود مي بالد كه جزيي از گردان سرافراز و توانمند سازمان آموزش فني و حرفه اي است .

خوشبختانه سازمان آموزش فني و حرفه اي در تمامي سطوح و در بيشتر رشته ها و در اكثريت شهرها و حتي روستا هاي كشور پايگا ه ها و مراكز آموزشي را تأسيس نموده كه از جوانان علاقه مند و جوياي كار ، بدون صرف هزينه هاي گزاف ثبت نام نموده و پس از گذراندن دوره ها بر اساس استاندارد آموزشي و گذراندن آزمون هاي كتبي و عملي ، موفق به اخذ گواهينامه ديپلم گرديده و جذب بازار كار خواهند شد .

آموزش در گذشته براساس تئوري خاصي پيش نمي رفت و از متد و قالب خاصي براي انتقال از شخصي به شخص ديگر استفاده نمي شد‌ ؛ بلكه به صورت تجربي و به عبارتي به شيوه استاد – شاگردي آموزش داده مي شد در واقع به صرف تكرا ر و جا افتادن يك روش و آشنايي به چهره هاي متفاوت در سنين متفاوت و شخصيت هاي مختلف و البته در مدت زمان بيشتري آموزش انجام مي گرفت .

آموزش آرايش مردانه از ثبات تئوري آرايشي برخوردار نبود و تنوع سليقه باعث از هم گسيختگي امر آرايش مردانه شده بود. به دليل اين كه تشكلي در مورد آموزش ( حتي قبل از تشكيل اتحاديه ها ) در مورد آرايش وجود نداشت طبيعتا ً نتيجه مطلوب در مدت زمان مشخصي به دست نمي آمد كه با تشكيل آموزشگا ههاي آرايش مردانه اولين گام در جهت هموار كردن اين راه پر فراز ونشيب برداشته شد . سازمان آموزش فني و حرفه اي به عنوان مركز ثقل اين حركت به جلو محسوب مي شد و استعداد و انرژي علاقه مندان به اين رشته در بهترين شكل ممكن مورد استفاده قرار مي گرفت و دسترسي به نتايج مطلوب به مراتب بهتر مي شد.

از آنجا كه آموزش به صورت تزريقي امكان پذير نيست ساختن زمينه در كلاس هاي تئوري و انتقال تجارب و عملكرد در كلاس هاي عملي ضروري به نظر مي رسيد و اصول آموزشي كه در استانداردها برمبني تجارب گرانبهاي اساتيد اين رشته گردآوري شده بود ، با ويرايش و پردازش به صورت قالب و اصول در آمد كه انتقال آن را از سوي مربي و شاگرد امكان پذير مي كند . نزديكي گرايشات متفاوت دليل محكمي بر پيداه شدن استانداردهاي آموزشي از جانب مربيان مختلف اين رشته مي شود.

ديگر سخني كه از آنجا كه علم آرايش تعاريف متفاوتي دارد به اعتقاد ما آرايش آميخته اي از هنر و علم وصنعت است كه در بر گيرنده توانايي و هنر شخصي و هارموني و چهره پردازي با استفاده از ابزار و موادي است كه كامل كننده هنر هنرمندان است ، بهترين و جامعترين تعريف است كه مي توان نمود . طبيعي است كه در اين راستا فاكتورهاي مهمي براي به دست آوردن اين توانايي نيازمنديم .

براي يك آرايشگر موفق داشتن استعداد و سلامت روحي و جسمي از نيازهاي اوليه است كه در غير اين صورت بدان مقصد عالي نتوانيم رسيد .

 

ما به آن مقصد عالي نتوانيم رسيد                  تا مگر پيش نهد لطف شما گامي چند

 

ضمن اين كه داشتن انگيزه لازم ، دقت نظر، تمركز، ظرافت و آرامش دروني از ديگر فاكتورهاي است كه نقش تعيين كننده اي در پديد آوردن يك آرايشگر حرفه اي مي تواند داشته باشد.

برخورداري از دانش روز و دستاوردهاي علمي و به عبارتي به روز بودن آرايشگران علاوه بر داشتن طبع ظريف و لطيف و بينش بالاي زيبايي شناسي نقشي تعيين كننده در موفقيت روزافزون آنها مي تواند ايفا كند.

نكته مهم و قابل توجه اين كه آرايش در كشورها و فرهنگ هاي مختلف تعريف خاصي پيدا مي كند و در فرهنگ شرق و غرب  اختلاف فاحشي بين آرايش با توجه به ساختارهاي فرهنگي ، سيستم هاي حكومتي و گرايشات سنتي مردم دارد ؛  و اين كه الگوها و طرحهايي كه در يك فرهنگ و يا يك كشور مايه فخر و مباهات مي باشد شايد در كشور و فرهنگ ديگر به شكلي تحقير گردد و البته مايه لودگي و استهزاي عام و خاص قرار گيرد . ولي نوع حكومتها و نوع ساختارهاي فرهنگي و اجتماعي نمي توانند سد محكمي در مقابل رشد فرهنگها و ارتباطات فرهنگي و ساختارهاي اجتماعي جوامع بشري باشند. چرا كه اصولا ً انسانها تنوع طلب و خواهان تغييرات در ساختارهاي يكنواخت زندگي مي باشند .

 

مديريت آموزشگاه آرايش مردانه سپهر - خدامراد پارســا


پرداخت آنلاین محصولات


قیمت : (ریال)

 ايميل خود را در این قسمت ثبت نمایید:


تماس با ما

2823329
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
224
0
224
0
4978
0
2823329
آی‌پی شما: 127.0.0.1
امروز: سه شنبه، 30 مرداد 1397 - ساعت: 12:05:13